Úvod

Datum poslední aktualizace 28.9.2000

Optimalizováno pro MS Internet Explorer 5, rozlišení 800x600.

JPPC_book.gif (47127 bytes)    Zde můžete očekávat výtažky z mé soukromé elektronické příručky Jakubův průvodce PC. Obsahuje přehled od původu PC řady 8088 a výše. Jsou zde shrnuty přehledy a základy (a mnohdy i více) o hardware počítačů (procesory, RAM moduly, sběrnice, videokarty...).

    Celá příručka je neustále doplňována podle praktických potřeb. Vznikala totiž v a z průběhu mé praxe s výpočetní technikou, tedy podle mé momentální potřeby resp. potřeby mých klientů. Proto se může stát, že zde budou chybět některé informace na jedné straně a na straně druhé bude informací až moc.

    Informací okolo roku 1991 nebylo mnoho a tak si stačilo vše zapamatovat případně si založit sešit s nejdůležitějšími, stručnými, poznámkami. Ovšem v dnešní době je to všechno pryč, informací neustále přibývá a já jsem přemýšlel, jak dát všechny své chaoticky uspořádané papírkové a sešitové poznámky dohromady. Od té doby jsem volil nejrůznější formáty, ale nebylo to ono. Teprve jazyk HTML je to pravé. Takže postupně se snažím všechny své poznámky převést do HTML formátu a něco málo z nich najedete i zde.

    Ja namístě se zmínit také o tom, kde jsem informace čerpal. V první řadě se jednalo o časopis, který už dnes neexistuje - ELEKTRONIKA. Dalšími a ne zanedbatelnými zdroji jsou různé reklamní letáky výrobců a časopisy věnující se výpočetní technice (řazeno abecedně) - CHIP, Computerworld, PC Magazine, PC World, Softwarové noviny. Zde také prohlašuji, že jsem nikdy články nepřebíral a jakákoli podobnost je čistě náhodná!

    A jak pracovat s touto příručkou? Na pravé straně je uveden obsah s jednotlivými kapitolami. Po výběru konkrétní kapitoly se Vám v této části, tedy levé, zobrazí konkrétní kapitola - text, někdy i doprovodný obrázek.

Nechť je Vám tento průvodce nápomocen orientovat se v dnešním chaosu výpočetní techniky!      


(c) 1992 - 2000, Jakub Pecháček, www.pechacek.cz, jakub@pechacek.cz